MÜZİK

MÜZİK EĞİTİMLERİMİZ

 

MÜZİK

Müzik;  herkesin içinde ve hayatında olan bir olgu. Müzik dinlemeyi sevmeyen ,  bir şekilde müziği hayatının içine almamış kimse yoktur. Fakat müzik ile bir sanat olarak ilgilenmek, müziği hissetmeyi denemek ve bunu müzik yaparak keşfetmek çok daha farklı ve heyecanlı bir süreç.

Bir enstrüman çalmayı istemek,  bunu denemek hayatta yapılabilecek en harika kendini anlatma biçimine dönüşebilir. Bu süreçte kendimizi seçtiğimiz enstrümana adamak çok önemli. Enstrüman çalmak çok ilgi isteyen,  disiplin isteyen bir süreç. Gerçekten bu konuda başarıya ulaşmak isteyen kişiler çocuk ya da yetişkin olsun bu disiplini ve çalışmayı gösterdiği sürece müziğin onlar için ne kadar keyifli bir hal aldığını göreceklerdir. Müzik dinlemek bir yana müziği icra etmek demek, müzikle bir bütün olmak demektir.

Çocuk ya da yetişkin fark etmeksizin bir enstrüman çalmaya başlamak için asla geç değildir. Müziğin ve müzikte öğrenilecek yeni şeylerin ucu bucağı yoktur. Her zaman yeni bir şey deneyimlenebilir ,  öğrenilebilir. Yeter ki ilgilendiğiniz çalgınızı ve en önemlisi müziği gerçekten sevin.