KURUMSAL

Misyonumuz:

Geçmişten günümüze süregelen kültürel değerleri koruyarak, çağdaş sanat anlayışını benimsemiş nitelikli sanat eğitimi sağlamak. Sanatın evrensel yapısının himayesinde Türk Sanatı ve Sanatçılarına sahip çıkarak öz kültürümüzü yaşamak ve sanatımızın ışığında kültürümüzün nesillerimize aktarılmasına aracı olmak. Sağladığımız eğitimle alanında profesyonel ve etkin, özgüvenli, düşünce özgürlüğünü benimsemiş, akademik düşünce yapısına sahip, yeteneklerini doğru şekilde ortaya koyabilen bireyler yetiştirmek. Bölgemizin ve ülkemizin kaybolmaya yüz tutmuş kültürel ve sanatsal değerlerini canlandırarak uluslararası düzeyde tanıtıcı faaliyetlerde bulunmak. Bölgedeki sanat ve kültür algısının pozitif yönde artışına katkıda bulunmak.

Vizyonumuz:

Varlığımızdan beri süregelen kültürel değerleri modern sanat anlayışımızla birleştirerek günümüze aktarımını sağlamak ve uluslararası platformda uygulanması ve tanıtımı açısından tercih edilen bir kurum olmak. Eğitim ve Organizasyon kadromuzun desteğiyle alanımızda öncü, evrensel platformlarda kabul edilen kalite standartlarında bir sanat merkezi olmak. Toplam kalite yönetimi anlayışı içerisinde yerelden uluslararası sanat dallarına kadar tümevarım sistemiyle başarılarıyla adından söz ettiren bir sanat merkezi olmak. Dans, müzik, güzel sanatlar eğitimleri ve bu eğitimlerin sahnelenmesi için her kademede nitelikli sanat eğitimi sağlayan, Hizmetlerimiz ve ortaya koyduğumuz üretimlerle özgün, yenilikçi ve kalıcı olabilen bir "Sanat Merkezi" olmaktır.

Amacımız:

Uzun yıllardan bu yana Türkiye ve Dünya çapında elde ettiğimiz deneyimlerimizi Balıkesir ölçeğinde paylaşarak, Yerel halkın mensubu yetişkin ve çocuk katılımcılar ile paylaşarak onlara sanatsal anlamda huzurlu ve keyifli bir çalışma ortamı sağlayarak, Eğitmenlerimizin ve Proje Koordinatörlerimizin en üst seviyede çalışmalar yapmalarını sağlamak. Ulusal ölçekte geleneksel ve etnik danslarımızı tüm renkleri ve dokusuyla, içimize sindirerek Uluslararası ölçekteki sahnelere taşıyacak kapasitede bir alt yapı oluşturmak, bu amaca hizmet edecek teknik donanımları sağlamak. Gençlerin Sanatsal anlamda donanımlarını arttırarak akademik başarılarına katkıda bulunmayı sağlamak. Toplumun içindeki sanatsal yetenekleri keşfederek, sanat camiasına kazanılmalarını sağlamak. İnsanların keyifle ve nezih bir ortamda sosyalleşmelerine katkıda bulunacak faaliyetleri düzenlemek…